Spanın Spora Etkisi Nedir?

Spanın spora etkisi

Spanın spora etkisi oldukça fazladır. Spor yaparken yorulan, gerilen kasaların dinlenmesi bedenin tüm yorgunluğundan kurtularak spor sonrası yaşanabilecek kas ağrılarından kurtulmasını sağlamaktadır. Elbette bu şekilde spanın ve masajın yararlı olabilmesi için doğru merkezin tercih edilmesi gerekiyor. Merkezimizde sertifikalı masaj terapistlerimiz spor masajları yapmaktadır. Bu şekilde sporun bedene getireceği olumsuz etkilerden kurtulmak mümkün olmaktadır.

Spa içinde bulunan Türk hamamı, sauna, buhar odasıyla spor yaparak terleyen ve yağlanan bedenin temizlenmesini, arınmasını sağlamaktadır. Spor sonrası spa çok yararlı olmakla birlikte yeterli değildir. Ayrıca kişinin masaj yaptırması spor sonrasında yararlı olarak bedenin toparlanmasını sağlamaktadır. Bunun yanında spor öncesi de masajın yararlı olduğu bilinmektedir. Spordan önce yapılan masajla kişinin sakatlanma riski minimuma indirilmektedir.

Spor Masajı Nedir?

Spor masajı nedir incelendiğinde bunun sporcuların ihtiyaçları karşısında geliştirildiği görülmektedir. Bilindiği gibi çok sayıda spor dalı bulunmaktadır. Bütün bu spor dallarının da farklı kas gruplarını çalıştırdığı biliniyor. Bundan dolayı kişinin spor masajını yaptığı spora göre yaptırması gerekmektedir. Masaj hizmeti veren otel olarak bizler uzman terapistlerimizle kişiye özel programlar hazırlamaktayız. Yaptığınız spora uygun masajı terapistlerimiz fizyoterapistlerin gözleminde uygun krem ve yağlarla uygulamaktadırlar. Uygulanacak masajla alınabilecek yararlar şu şekildedir.

  • Kaslar dinlenir ve gevşer
  • Bedenin yorgunluğu geçer
  • Vücut direnci artar ve esneklik kazanır
  • Ağır sporlardan sonra bedenin hızla toparlanmasını sağlar
  • Sakatlıkların oluşumunun önüne geçer

Masaj ve Spa Hizmeti Veren Otel

Masaj ve spa hizmeti veren otel olarak kişiye özel programlar hazırlamaktayız. Elit merkezimizde profesyonel kadromuz müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veriyor. Spa ve masaj hizmetlerimizin yanı sıra ayrıca kişisel bakımınızda ihtiyaç duyabileceğiniz yüz ve cilt bakımı, kuaför, bay, bayan ağda hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Sauna ve buhar odasının yanında Türk hamamında kese ve köpük keyfinden yararlanabilirsiniz.

Spor masajının yararları ayrıca spor nedeniyle ya da spora ara verilmesinden dolayı zayıflayan kasların güçlenmesinde de etkilidir. Spor masajı ve diğer masaj çeşitleri hakkında detaylı bilgiyi sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz. Ayrıca zaman kaybı yaşamadan hizmet alabilmeniz için randevuyu da sitemizden alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.