Spa Ve Masajın Önemi

masaj ve spanın önemi

Spa ve masajın önemi çok büyük.Spasu ile yapılan bakım ve terapilere verilen isimdir. Bu hizmeti sunan yerlere de Spa Merkezi ya da Spa Salonu diye bahsedilir. canlanmak, Selülit tedavileri, cilt bakımı, yüz ve cilt bakımlarını yaptırmak rahatlamak, , stres atıcı masaj, temizlenmek gibi alanlarda bu masa türü sıklıkla uygulanır.

SPA yapılan tüm merkezlerde hidroterapi, masajlar farklı bakımlar da uygulanmaktadır. SPA bakımları, Spasadece su ile olmaz bunun yanı sıra eşlik eden hoş kokulu aromatik yağlar, doğal ve şifalı taşlar, bunlar ile profesyonel masaj tekniklerinin uygulanmasıdır. SPA merkezleri ihtiyaçlarınıza uygun masaj ve teknikleri uzman masörler ve masözlerle uygular.

Hangi Masaj Bana Uygun

Hangi masaj bana uygun sorusunun cevabı çok farklı ve çeşitlidir. Herkesin ruh ve bedenine uygun bir masaj tekniği vardır. Size en uygun ve ihtiyacınız olan masajı uzmanlar size söyler Spa ve masajın önemi çok büyüktür.

Bunun yanı sıra rahatsızlıklarınıza göre sizde belirleyebilirsiniz. Hangi mesaj hangi rahatsızlığa yapılmalıdır bir göz atalım:

*LomiLomi- Sırt ve karın bölgesi

*Shiatsu Masaj- Bağışıklık sistemi zayıf olan kişilere

*Taş Masajı-Sırt ağrısından yakınan kişiler içindir

*İsveç Masajı-Yorgunluklara sıkıntılara karşı

*Holistik Masaj- Kaslardaki gerginliğe ve ağrılara karşı

* Aromaterapi- Sancılı ve gergin bayanlar için

*Refleksoloji- Kemoterapi gören hastalara, diş ağrıları,  , zihinsel engelli çocuklara,

Böbrek hastaları, migrenden mustarip olanlar, uykusuzlukçekenler , kronik yorgunluk ve beyin felci geçirmiş kişilere birebirdir.

Masaj Yaptır Ve Canlılık Kazan

Masaj yaptır ve canlılık kazan metabolizmanız yeniden doğmuş gibi ve canlılık enerji dolar. Aldığınız oksijen miktarı masajdan sonra daha çok olacağı için harika hissettirir. Eklem ağrılarından tutun da son derece yorgun olanların bile canlandıkları bir tedavi yöntemidir masaj.

Spa ve masajın önemi ispatlanmış ve tıp dünyasında kabul görmüştür.Masaj yapılırken kullanılan iksirli aromaterapi yağlar hoş kokuları ve yapıları ile tedaviyi sağlarlar. Bazen tuzlar doğal taşlar iyileşmede mucizeler yaratır. Uzman masör ve masözlerle bu tedaviler doğru sonuca götürür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.