Masöz Hatun Taksim

Masöz Hatun Taksim
Masaj uygulaması günümüzde insanların sıklıkla yaptırdığı bir uygulamadır. Yaşadığımız çağda stres, üzüntü, sıkıntı, mutsuzluk gibi pek çok olumsuz duygu kaslarımızın ve sinirlerimizin gerilmesine yol açar. Bu gerilmeler de başta sırt olmak üzere vücudun farklı bölgelerinde geçmek bilmeyen, kronik ağrılar oluşturur. Bu ağrılardan kurtulmak amacıyla insanlar çeşitli ortamlarda masöz kadın ya da masör erkeklere masaj yaptırırlar.
Masaj Ortamları
İnsanların uzun ya da kısa soluklu kas ve sinir ağrılarından kurtulmaları için hem psikolojik hem de fiziksel olarak rahatlamaları gerekir. Bu rahatlamanın da birkaç yolu vardır. Sıcak bir duş, derin bir uygu, ağrı kesici ilaçlar ya da uzmanının yaptığı masaj rahatlama şekillerindendir.
Masaj oldukça geniş bir kavramdır. Pek çok çeşidinin olmasının yanında pek çok masaj ortamı da bulunmaktadır. 3 ve daha çok yıldızlı oteller, güzellik merkezleri ve masaj salonlarında pek çok masaj çeşidi yapılır. Bu ortamların dışında evden çıkma gibi bir durumu olmayan kişiler özel masaj uzmanı tutup evlerine çağırabilirler. Ev ortamında masaj yatağı bulunan kişiler bu hizmetten faydalanmayı tercih ederler.
Masöz vs Masör
Masajları yapan kişiler eğer erkekse masör kadınsa da masöz olarak adlandırılır. Masaj yaptıran kişilere de danışan denir. Danışanlar erkekse masörler tarafından masaj yapılır. Danışanlar kadın ise de masöz kadın tarafından masaj yapılır. Ülkemizde her şehirde hem masöz hem de masörler bulunur. Günün stresinden uzaklaşmak, kaslarını gevşetmek, rahatlamak isteyen herkes kendisine yakın masaj uzmanını bularak masaj yaptırmaya başlayabilir. Masaj esnasında danışanların kaslarının daha da rahatlaması için farklı masaj çeşitleri, yağlar, tütsüler ve mumlar, kokular kullanılabilir.
Masör erkeklerin yaptığı masajlar masözlerin masajlarına nazaran daha sert olmaktadır. Bunda elbette ki masaj uzmanlarının kas kütlesi etkili olmaktadır. Masöz ve masörlerin yaptıkları masajlar sonucunda alınan ücretler değişmektedir. Ücretlerde masajın evde ya da merkezde yapılması, masajın ne kadar süre yapıldığı, masaj yapılırken bitkisel yağ ya da aroma terapi kullanılıp kullanılmaması gibi durumlar etkilidir. Fakat bununla birlikte 1 saatlik masajın en az 200 Türk lirası olduğunu söylemek mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.