Masaj İstanbul

Masaj İstanbul
Masaj insanların rahatlamasını sağlayan, kasların ve sinirlerin gerilmesini azaltan, mutluluk veren bir etkinliktir. Pek çok çeşidi bulunan masaj, uzmanları tarafından yapılır. İstanbul’da yaşayan kişiler masaj İstanbul olarak internette arama yaptığında İstanbul’daki masaj uzmanlarına rahatlıkla ulaşabilmektedirler.
Masaj ve Çeşitleri
Masaj dirsek, el ya da ayaklarla yapılan; insanların gerilmiş olan kaslarını gevşeten, sinirlerin yatışmasını sağlayan hareketlerin tümüdür. Sıcak taşlarla, aroma terapi yağlarıyla yapılan masajlar danışanların en çok tercih ettiği masaj şekillerindendir. Genelde sırt, bacak, kol ve baş kısımlarına yapılan masajların belirli hareketleri bulunur. Bu hareketler, ağrının şiddetine ve bulunduğu bölgeye göre değişir. Bu hareketler masaj uzmanları tarafından ayrıntılı olarak bilinir ve profesyonelce danışanların üzerinde uygulanır.
Masaj işlemini profesyonelce yapan ve bu işten para kazanan kişilere masaj uzmanı denir. Masaj uzmanları, birçok derse katılan, sınavları geçip belge alan kişilerdir. Bu belge ile birlikte de güzellik merkezi, masaj salonu ya da otellerin spa bölümlerinde çalışabilirler. Masaj uzmanları pek çok masaj çeşidini de bilmekte ve danışanlarının isteklerine göre masaj çeşidi uygulamaktadırlar. Ülkemizde en çok uygulanan masaj çeşitleri şu şekildedir:
Klasik masaj
Thai Masajı
Sıcak Taş Masajı
Spor Masajı

Masaj yapan kadınlara masöz denirken masaj yapan erkeklere de masör denir. Ülkemizde yukarıda sayılan masaj çeşitlerini ve daha pek çoğunu yapan usta masöz ve masörler bulunur.
İstanbul Masaj
İstanbul’da ikamet eden kişiler diğer illere göre masaja daha fazla ihtiyaç duyan kişilerdir. İstanbul gibi büyük bir şehrin koşuşturmacası, trafiği, kirlilikleri, stresli şehir hayatı pek çok insanı derinden etkiler. Büyük şehirde yaşamanın olumsuz sonuçlarından yalnızca biri olan bu etkiler, insanların sinir ve kas sistemleri üzerinde baskı kurarlar. Bu baskılar zamanla kulunç denilen, yağ bezesi tarzı yapıları oluşturur. Bu bezeler hareket ettikçe ağrı yaparlar. Bu ağrıdan kurtulmak için ya stresten uzak durmalı ya da düzenli olarak masaj yaptırmalıdırlar. İlk seçenek imkansız hal aldığından ikinci seçenek daha mantıklıdır.
İstanbul’da ikamet eden işiler alanında uzman masöz ve masörlere İstanbul masaj olarak internette arama yaparak ulaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.